רובוט ריתוך

העולם בגדול עובר תהליך של אוטנימציה וכך גם עולם התעשייה: ממפעלים עם עובדים יש היום הרבה יותר עבודה עם רובוטים בכללי ורובוט ריתוך בפרט. יש לכך הרבה יתרונות: עבודה מדוייקת, חיסכון בכוח אדם, תפוקה גדולה ומשמעותית, עבודה מסביב לשעון, חוסר בבלאי ועוד.

ריתוך,רובוט ריתוך,אינקומק,אינקומק בלוקר
כך גם בנושא הריתוך. מדובר על משימה תובענית שדורשת מהרתך התמקצעות ממושכת, יכולות פיזיות גבוהות וכוח לצד רמת דיוק כירורגית וגישה סבלנית. לכן יותר קשה למצוא רתכים מיומנים.לכן זה קורה בתעשיית הרכב והחלל, עולם ההייטק והאלקטרוניקה, מכשור רפואי ומוצרי צריכה ובציוד חשמלי. בצורה הזאת יש עבודה מדויקת, נקייה, מהירה ויעילה, שמגדילה את התפוקות של הייצור ומשפר את איכות העבודה.
יש שני סוגים מרכזיים של מכונות יצרניות: רובוט ריתוך קשת ורובוטים בריתוך לייזר. בשני המקרים מדובר בזרוע רובוטית רב מפרקית בעלת מספר משתנה של צירים. הזרוע הרובוטית מאפשרת עבודה עם עומס גבוה ביותר, במהירות גבוהה ובתנועת מפרק רחבה בעומסים שמגיעים לעשרות קילוגרמים. למשל סנכרון מלא שמאפשר עבודה של עד שמונה רובוטים במקביל וגם עבודה היברידית שמשלבת פעולות מכונה עם פעולות אנושיות.
רובוט שעוסק בריתוך קשת הוא נפוץ יותר והוא מספק יכולות עם תחליף ממוכן ואוטומטי לעבודת הריתוך הידנית. בקצה הזרוע מורכבת ידית שמחוברת לרתכת, שמתופעלת בתכנות מוקדם לביצוע משימות ריתוך מוגדרות
במקרה של ריתוך לייזר רובוטי, הרובוט נושא ראש לייזר המותקן על לוח הפנים של זרוע הרובוט. לראש הלייזר אופטיקה של מיקוד לאור הלייזר ומנגנון בקרת גובה אינטגרלי.
הרובוטים בריתוך לייזר משמשים בעיקר בתעשיות נקיות. את הרובוט בריתוך קשת ניתן למצוא היום כמעט בכל ענפי התעשייה המסורתית, הקלה והכבדה וכך גם בתעשיית ההייטק. עבודת אלא מספקות תוצר נקי, מדויק ומהוקצע ברמות גבוהות.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר »