מכונת כיפוף פחים

סמל אינקומק

אז מה זה בעצם מכונות כיפוף פחים? מכונות כיפוף פח בתעשייה מתחלקות לכמה קבוצות: הראשונה זה מכונת כיפוף אפקנט – מקפלת פח, והשנייה מכופפת פחים – BRAKE PRESS

מדובר בעצם על 2 קבוצות ושתי הקבוצות האלה מתחלקות ל3 סוגים: מכופפת פחים ידנית, מכופפת פחים חשמלית ומכופפת פחים הידראולית.

מכונת כיפוף פחים,כיפוף,אינקומק,אינקומק בלוקר

אז איך זה עובד בכל אחד מהם: במכונת אפקנט מכניסים את הפח לתוך המכונה כנגד מעצור מידה אחרי לחיצה על דוושה יורדת הקורה העליונה של המכונה ודופנת את הפח כנגד שולחן המכונה. אחרי לחיצה נוספת על הדוושה הקורה התחתונה של המכונה תעלה מעלה בתנועה סיבובית ותכופף(תקפל) את הפח לזווית הרצויה.

החלק בתכלת הינו הפח לפני הכיפוף, החלק המקווקו בתכלת הינו מצב הפח בזמן הכיפוף. החלקים השחורים הינם שולחן המכונה והקורה העליונה, החלק האפור הינו קורת הכיפוף.

מכונות כיפוף פחים מסוג זה יכולות להגיע במספר צורות:

  • מכופפת פחים ידנית: קורת הכיפוף והמעצור האחורי מוזזים למקום הנדרש בצורה ידנית בדרך כלל מכונות אלו יהיו קטנות ולפחים דקים.
  • מכופפת פחים חצי אוטומטית: כל כיפוף וכל תנועת המעצור האחורי תתבצע לאחר לחיצה על הדוושה.
  • מכופפת פחים אוטומטית: לאחר בחירת התוכנית הרצויה מכניסים את הפח עד למעצור המידה לחיצה על הדוושה לדפינת הפח ואז עוד לחיצה להפעלת התוכנית המכונה תייצר את החלק.

בגירסה האוטומטית אפשר לקבל גם מכונת כיפוף אפקנט המכופפת לשני הכיוונים מה שמאפשר לבצע כיפופים לשני צדדים ללא צורך בהפיכת הפח. החלק בתכלת הוא הפח לפני הכיפוף, החלק המקווקו בתכלת הינו מצב הפח בזמן הכיפוף. החלקים השחורים הם שולחן המכונה והקורה העליונה, החלקים האפורים הם קורות הכיפוף.

בעבר עומק ירידת הסכין היה נקבע באמצעים מכניים והיה צורך בעובדים אבל היום במרבית המכופפות עומק ירידת הסכין נקבע על ידי מחשב המכונה בהתאם לסוג ועובי חומר הגלם וכמובן הזווית שרוצים.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר »