ערגול

סמל אינקומק

צינורות פלדה שעברו ערגול נמצאים סביבנו כל הזמן, למשל הצינורות שדרכם מועברים המים לברזים ועמודי תמיכה. שימושים נוספים לצינורות הפלדה הם העברת גז, מי קולחין ודלק. יש חברות שמייצרות צינורות ואביזרים מפלדה שמצופים מבפנים ועטופים מבחוץ וזאת כדי למנוע קורוזיה והחלדה.

ערגול,אינקומק,אינקומק בלוקר
אז מה זה בעצם תהליך הערגול? זה תהליך עיבוד של מתכת וחומרים אחרים. בתהליך הערגול עוברים חומרים כמו מתכת, פלסטיק, נייר וזכוכית דרך שני גלגלים או יותר של מתכת. טכניקה זו משמשת לעיצוב צורתו של החלק ולשינוי תכונותיו המכאניות. בעת התהליך מופעלים על המתכת או על כל חומר אחר תנאי לחיצה גבוהים מאוד ומאמצי גזירה שטחיים שנובעים מהחיכוך שנוצר בין המתכת לבין הגלגלים. בעקבות התהליך קטן עובי החומר, אורכו גדל והרוחב נשאר קבוע.
באמצעות תהליך זה אפשר לייצר מוטות, צינורות, לוחות, פחים, סרטים ועוד. הצורות השונות שאנו מציירים בתהליך מתקבלות על פי צורתם של גלגלים.
אפשר להבדיל בין ערגול חם לערגול קר. בערגול חם מחממים את החומר לטמפרטורה של ה 0.45T ומערגלים אותו בגלילים חמים או קרים. ערגול קר משתמש לקבלת תוצר סופי שבהם יש לשבח את טיב השטח של המוצר ודיוק עובי מקסימאלי.
גם צינורות נירוסטה, גם לצינורות אלומיניום שימושים שונים, קטרים וסוגים שונים. צינורות אלומיניום משמשים לאחסון גז כמו המטפים לכיבוי אש וכן ליצירת גדרות ועמודים כמו עמודי הרמזורים והתמרורים. את צינורות אלומיניום ניתן לרכוש גם בצורת גלילים או בעיבודו ללוחיות.
צינורות נירוסטה משמשים את התעשייה הכבדה, התעשייה האווירית ומשמשים גם לפרזול. ניתן למצוא את צינורות נירוסטה כמעט בכל מפעל ואפילו בכל בית. צינורות נירוסטה קלים מאוד, ונוחים ויעילים ביותר לשימוש מכיוון שהם עשויים מפלדת אל חלד ולא מתכלים.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר »