אינקומק בלוקר לוגו צבעוני

 ערגול צינורות

סמל אינקומק

ערגול צינורות הוא תהליך עיבוד של מתכת וחומרים אחרים. בתהליך הערגול עוברים חומרים כגון מתכת, פלסטיק, נייר וזכוכית דרך שני גלגלים או יותר של מתכת. בפשטותה, משמשת טכניקת הערגול לעיצוב צורתו של החלק ולשינוי תכונותיו המכאניות. בזמן הערגול מופעלים על המתכת או על כל חומר אחר תנאי לחיצה גבוהים מאוד ומאמצי גזירה שטחיים הנובעים מן החיכוך הנוצר בין המתכת לבין הגלגלים. בעקבות התהליך קטן עובי החומר, אורכו גדל והרוחב נשאר קבוע.

התוצר הסופי של הערגול הוא יריעה דקה בעובי שאינו עולה על שלושה מילימטר או לוחית שאינה עבה יותר משלושה מילימטר. באמצעות הערגול ניתן לייצר מוטות, צינורות, לוחות, פחים, סרטים ועוד. הצורות השונות שאנו מציירים בתהליך מתקבלות על פי צורתם של גלגלים.

בערגול חם מחממים את החומר לטמפרטורה של ה 0.45T ומערגלים אותו בגלילים חמים או קרים. ערגול קר משתמש לקבלת תוצר סופי שבהם יש לשבח את טיב השטח של המוצר ודיוק עובי מקסימאלי.
ערגול צינורות

בדומה לצינורות פלדה גם צינורות נירוסטה, גם לצינורות אלומיניום שימושים שונים, קטרים וסוגים שונים. צינורות אלומיניום משמשים לאחסון גז כמו המטפים לכיבוי אש וכן ליצירת גדרות ועמודים כמו עמודי הרמזורים והתמרורים. את צינורות אלומיניום ניתן לרכוש גם בצורת גלילים או בעיבודו ללוחיות.

לצינורות האלומיניום עמידות מסוימת ללחות ובניגוד לצינורות הפלדה, צינורות האלומיניום קלים יותר וזולים יותר.

צינורות נירוסטה משמשים את התעשייה הכבדה, התעשייה האווירית ומשמשים גם לפרזול. ניתן למצוא את צינורות נירוסטה כמעט בכל מפעל ואפילו בכל בית. צינורות נירוסטה קלים מאוד, ונוחים ויעילים ביותר לשימוש מכיוון שהם עשויים מפלדת אל חלד ואינם מתכלים. גם לצינורות נירוסטה סוגים שונים וניתן לרכוש אותם בגדלים שונים בעוביים שונים על פי הצורך והשימוש. בדומה לצינורות אלומיניום, גם עלותם של צינורות נירוסטה נמוכה ומשום כך הם נפוצים מאוד בשימושם.

 

ערגול הוא תהליך שבו מעבדים את המתכת בעזרת מכונה עם צילינדרים בקוטר שונה. בצורה הזאת של שימוש בלחץ ודחיסה, המתכת משנה את הצורה שלה. ערגול יכול להתבצע מהדברים הכי קטנים כמו למשל, תופים, קונוסים וארובות. אבל גם לגבי הדברים הכי גדולים כמו מנהרות רכבת ועבודות בכביש.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר »