זיווד אלקטרוני

זיווד אלקטרוני, אינקומק

לאחרונה, עם התפתחות הולכת וגוברת בכל הנוגע לעיצוב ותכנון של מוצרים החל תחום הנודע בשם, זיווד אלקטרוני, לצבור תאוצה ולחלחל לתודעתו של כל מתכנן או מעצב מוצרים כזה או אחר. אז מהו בכלל זיווד אלקטרוני? ראשית זיווד בא מהשורש מזוודה ובא לתאר אריזה או מעטפת למכשיר כלשהו. אלקטרוני, משום שהעטיפה נועדה למכשירים אלקטרוניים קיימים.

לאחר שניתנה ההגדרה אין צורך להכביר במילים אודות החשיבות האדירה שיש לתחום זה בכל הנוגע לשימוש היומיומי שלנו במוצרי חשמל, שימוש שרק הולך וגובר בתקופה האחרונה. כתוצאה מכך עלינו להבין את החשיבות שיש לכל רכיב ורכיב במכשיר החשמלי שנמצא ברשותנו. לצורך ההשוואה אפשר לקחת את המערך הפיזיולוגי המתוחכם של גוף האדם. בכל מכשיר אלקטרוני מצויים חיוט ושבבים, חתיכות קוורץ זעירות ולוחות, בדיוק כשם שיש בגוף האדם איברים פנימיים קטנים דוגמת, תאים, נימי דם וגידים.

זיווד אלקטרוני, אינקומק

הזיווד של מכשיר אלקטרוני מקביל לעור שעוטף את האיברים הפנימיים שלנו, ובדיוק כפי שגופנו זקוק לעור כאמצעי הגנה מפני כל מיני השפעות חיצוניות כמו לכלוך אבק ומים, כך גם כל מכשיר אלקטרוני זקוק ונדרש לכיסוי או מעטפת אשר תשמור עליו מנזקים ופגיעות חיצוניות. המעטפת החיצונית של המכשיר, תפקידה איננה מסתכם אך ורק בהגנה מפני נזקים ותנאים שוחקים, אלא גם מגנה על אדם אשר עושה שימוש במכשיר זה, מפני התחשמלויות ועוד שאר נזקים אפשריים.

כעת ניתן להבין ביתר בהירות את החשיבות המכרעת שיש לייחס לתחום של זיווד אלקטרוני. הזיווד עצמו יכול להיעשות מכל מיני חומרים, כגון ממתכת או פלסטיק ולעתים גם מזכוכית. חברות המתמחות בתחום משקיעות מאמצים רבים בתכנון של הזיווד על מנת לייצר לכל מכשיר אלקטרוני את האריזה המתאימה ביותר עבורו.

למרות שאין להמעיט בערכם של חומרי הזיווד וביעילותו של המארז עצמו, ישנה חשיבות גם לא קטנה לאופן שבו מעוצב המארז ומבוצע זיווד מכשירים ולמראה האסתטי הסופי שלו. כל לקוח המבצע רכישה של מוצר חשמלי כזה או אחר, מסתכל בראש ובראשונה, בעל כורחו, על המראה של המכשיר ואין בכך שום דבר פסול. טובי המעצבים מודעים לנתון זה, וכתוצאה מכך משקיעים לא מעט זמן ומחשבה על הדרך האידאלית שבאמצעותה ניתן יהיה לשלב בין אסתטיות ופונקציונאליות.

בכל חברה מסחרית האלמנט החשוב ביותר נוגע לרווחיות של המוצר על כן מושם דגש מאד מרכזי על העיצוב של האריזה, שהיא למעשה מהווה את הרושם הראשוני של הלקוח ביחס למוצר, והיא זאת שעתידה להכריע בבחירה לקנות מוצר זה ולא אחר.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר »